Pages

10 Ekim 2012 Çarşamba

Sanıyorum işte sadece


  • Herkes kabullenmişti, senden ve benden başka her kes. Hayallerimizi çöpe atmamızı istiyorlar şimdi, bu gerçek yalana inanmamızı bekliyorlar. İnanmak gelmiyor içimden, daha ne kadar direnirim bilmeden. Karnımda koca bir boşluğun doğurduğu tarifsiz bir ağrı yada adı her ne ise artık. Uzun uzun gülemiyorum yıllardır. Tanıdığım herkes tanımadığım her insan kadar tanıdık, senden başka. Uzun uzun konuşamıyorum, uzaklaşıyorum insanlardan. Tamam fazla akıllı sayılmam ama bazen gerçekten aptalmışım gibi hissediyorum ve onca insan bunu bilip yüzüme gülüyor sanki.Ardımdan fısıltılar yükseliyor sonra, sanırım aklım bana oyunlar oynuyor umarsızca. Yıllar sonrasını düşleyen aklım artık yıllar öncesini bekliyor, önümü göremez oldum.
  •   


         Oysa çocukken; henüz hayatı kontrol ettiğimi düşündüğüm zamanlarda yani, böyle değildi. Büyüdüğümüzde o aklımızdaki gölgelerin sahipleri olacaktık biz, karanlıkların aydın yüzünü bulacaktık. Büyüdük ama hiç biri orada değildi. Hapis olduğumuz bu bedenlerden taşacaktık ya biz o bile olmadı. Ufukta batan her güneş bu hayalleri, arzuları hiç azaltmasa da şafakla yükselen her güneş kabullendirdi, alıştık sanırım. Hayat her defasında daha ağır yüklendi, daha büyük bedeller ödetti. Tamam bunların hepsi bizim seçimlerimizin sonuçlarıydı biliyorum ama, hayat en çok bizimle oynamayı sevdi sanırım. Biliyorsun ya yaşadıklarımızdan, seçimlerimizden sende bende hiç pişman olmadık. Ama yaşamadıklarımız, yaşamadıklarımız çok yaktı canımızı biliyorum.

        Acının en güzel yanı ne biliyor musun? bir kere yakıyor canını. Bir daha hiç bir acı o kadar acıtmıyor.Sonra insanlar yüzüne yerleşen o solgun tebessüme alışana kadar sormaya devam ediyor; neyin var? neyin var? . . . neyin var? öylemi . . . neyimiz varmış ki? Sanki sordukları soru gibi, cevabı da iki kelime bir cümle sanarak soruyorlar. İnsan bir ömrü bir hayatı nasıl anlatır ki? Hep ömrünün yarısını tüketirsin, insan yarım bir hayatı nasıl anlatır ki? Eksik . . . Bizim hiç yaşanmamış hayatımız bu yolda yürümeyi katlanır kılan tek şey belkide. . . : ))(( : 

0 yorum:

Yorum Gönder

Yk